Najnowsze

Znęcał się nad osobą nieporadną

KWP we Wrocławiu

Policjanci z powiatu kłodzkiego niezwłocznie po uzyskaniu informacji o przestępstwie znęcania się nad osobą borykającą się z problemem bezdomności rozpoczęli intensywne działania mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego bulwersującego zdarzenia oraz namierzenie sprawcy.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że do zdarzenia doszło kilka tygodni temu na terenie województwa opolskiego, a sprawcą jest 18-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Napastnik wyzywając słowami obelżywymi, bił swoją ofiarę po głowie i po twarzy. Dopuścił się również kierowania wobec bezradnego mężczyzny gróźb pozbawienia życia. Wszystko to telefonem komórkowym nagrywał 15-letni kolega agresora, który jest mieszkańcem województwa opolskiego.

Kwestią czasu było zatrzymanie 18-latka, który zmuszał do określonego zachowania mężczyznę nieporadnego życiowo ze względu na krytyczne położenie wynikające z bezdomności. Doszło do niego już dzień później, a wczoraj zatrzymany, na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, usłyszał zarzuty przestępstwa psychicznego i fizycznego znęcania się  nad osobą nieporadną, za co grozi kara 8 lat więzienia.

Prokurator Rejonowy w Kłodzku wobec mężczyzny zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym. Materiały dotyczące 15-latka, który nagrywał zdarzenie telefonem komórkowym, przesłane zostaną do sądu rodzinnego, który będzie decydował o dalszym losie małoletniego i konsekwencjach, jakie poniesie.

źródło: KWP we Wrocławiu

Facebook