Zarzut zabójstwa dla 32-latka

źródło: Policja

We wtorek przed północą dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie od mężczyzny, że doszło między nim, a jego ojcem do kłótni prawdopodobnie w czasie picia alkoholu. Gdy na miejsce dojechali ostrowscy policjanci był tam nietrzeźwy 32-latek (2,6 promila alkoholu w organizmie) oraz leżący na podłodze 63-latek, nie dający oznak życia. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Lekarz stwierdził zgon 63-latka.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczyli m.in. ślady, które będą przydatne w ustaleniu przebiegu całego zdarzenia. Nietrzeźwy 32-latek został zatrzymany, a po badaniach lekarskich trafił do policyjnego aresztu.

W czwartek32-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem do sądu o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcznego aresztu. Jeszcze tego samego dnia sąd przychylił się do złożonego wniosku. Dziś mężczyzna zostanie przez policjantów odkonwojowany do zakładu karnego. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

 

źródło: Policja Mazowiecka

Facebook