Nielegalne automaty do gier hazardowych

KMP w Legnicy

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych na terenie miasta. Ponadto ujawniono narkotyki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

W walentynkowy wieczór funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych i przeciwko mieniu przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy.

W wyniku zaplanowanej akcji policjanci siłowo weszli do jednego z mieszkań na terenie Legnicy, w którym miały być organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. W momencie wejścia kontrolujących do lokalu 5 z 6 urządzeń było włączone do prądu i gotowe do pracy. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Przeprowadzone przez policjantów i celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Podczas dokładnego sprawdzenia pomieszczeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. Po przeprowadzeniu wstępnych badań przy użyciu testerów okazało się, iż zabezpieczona substancja to metamfetamina. W trakcie czynności na miejscu zabezpieczono również gotówkę.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych jest regulowane i nadzorowane, jako szczególnie wrażliwe ze względów społecznych i ekonomicznych, niosące realne zagrożenie uzależnienia od hazardu. Zarówno właścicielowi jak i osobie udostępniającej lokal grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

źródło: KMP w Legnicy

Facebook