Schował się na dachu

źródło: KSP

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu dokonali zatrzymania 45-latka. W toku wykonanych czynności ustalono, iż podejrzany przebywa w jednym z lokali na terenie Wrocławia. Operacyjni po weryfikacji adresu potwierdzili, że poszukiwany mężczyzna znajduje się w jednym z mieszkań. Wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu weszli do lokalu mieszkalnego. Mężczyzna wiedząc, co się dzieje, postanowił wejść na dach. Tam został zatrzymany, a następnie sprowadzony do mieszkania. Podczas przeszukania lokalu mundurowi ujawnili i zabezpieczyli nielegalnie posiadaną broń oraz narkotyki.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, uczestniczenie w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany w ilości nie mniejszej niż 650 kg i innych narkotyków oraz środków psychotropowych. Ponadto usłyszał on zarzut za posiadanie podczas zatrzymania bez zezwolenia broni gazowej wraz z amunicją oraz środków odurzających w postaci ziela konopi o wadze ponad 100 gramów. Podejrzany był poszukiwany listem gończym do odbycia 6 lat i 6 miesięcy kary pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Nadzór nad prowadzonym postępowaniem sprawuje Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

źródło: KSP

Facebook