Płacili fałszywkami

KPP w Bolesławcu

Bolesławieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie wiejskim klient zapłacił fałszywym banknotem o nominale 100 złotych. Reakcja kasjerki i niezwłoczne przekazanie informacji funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, pozwoliły na szybkie podjęcie działań przez mundurowych. W trakcie ustaleń policjanci uzyskali informację, że chwilę wcześniej również zapłacono podrobionym banknotem o tym samym nominale w innym sklepie na terenie powiatu bolesławieckiego.

Analiza monitoringu i szereg czynności wykonanych przez funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 22-letniego mieszkańca Bolesławca. W pomieszczeniu zajmowanym przez podejrzanego stróże prawa zabezpieczyli drukarkę, a w kieszeni jego spodni 9 podrobionych banknotów o nominale 100 złotych z tym samym numerem seryjnym i 4 podróbki banknotu o nominale 50 złotych.

Dalsze intensywne działania policjantów skutkowały zatrzymaniem drugiej osoby podejrzanej w sprawie fałszowania pieniędzy. W miejscu zamieszkania 44-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego zabezpieczonych zostało kolejne 8 sfałszowanych banknotów i drukarka. Dodatkowo mundurowi ustalili, że starszy z zatrzymanych mężczyzn posłużył się podrobionym banknotem również w jednym z bolesławieckich marketów.

Sprawa może mieć charakter rozwojowy. Zatrzymani wspólnicy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszeli zarzuty. Następnie sąd wobec obu mężczyzn zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło: KPP w Bolesławcu

Facebook