Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa

KWP w Opolu

26 lutego br. policjanci otrzymali informację o awanturze domowej w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim. Ze zgłoszenia wynikało, że mogą być tam nawet osoby ranne. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci kryminalni.

Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali dwie ranne osoby. Kobieta miała rany na plecach, w okolicy klatki piersiowej i na brzuchu, była nieprzytomna i silnie krwawiła. Policjanci natychmiast przystąpili do ratowania jej życia. Podczas opatrywania ran okazało się, że z rany w okolicy płuc wyczuwalne jest ujście powietrza. W związku z bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia funkcjonariusze wykonali opatrunek wentylowy. Do czasu przyjazdu pogotowia poszkodowana odzyskała przytomność.

Ranny mężczyzna również był nieprzytomny i wymagał natychmiastowej pomocy. Miał głębokie rany szyi, brzucha i rąk. Funkcjonariusze zatamowali krwawienie, zabezpieczyli rany i do czasu przybycia pogotowia nadzorowali funkcje życiowe obu osób. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów obie osoby trafiły pod opiekę specjalistów, a ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

W związku z interwencją policjanci na miejscu wykonali szereg czynności. Zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną i przesłuchali świadków. Na tej podstawie odtworzyli przebieg zdarzenia. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna miał zaatakować kobietę nożem, a następnie sam sobie zadał rany.

45-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

źródło: KWP w Opolu

Facebook