Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO

Zawody w kopaniu grobów na czas, prezentacja mody dla pracowników zakładów pogrzebowych, giełda używanych karawanów, pokazy nowoczesnych trumien i urn oraz wiele innowacji z branży – to 10. Edycja NECROEXPO! Od 7 do 9 czerwca w Targach Kielce można będzie zapoznać się z ofertami producentów, dostawców oraz ekspertów z całego kraju i zagranicy. Wstęp na targi możliwy jest tylko dla pracowników branży pogrzebowej i cmentarnej.

Oferty na NECROEXPO 2024 zaprezentuje rekordowa liczba wystawców, bo ponad 120! W dwóch halach wystawienniczych można będzie zobaczyć produkty nowych firm, jak i tych, z którymi na NECROEXPO spotykamy się od pierwszej edycji – mówi Marcin Musiał, manager targów NECROEXPO.

Nawet najbardziej wymagający zwiedzający znajdzie w Targach Kielce coś dla siebie. Wystawcy zaprezentują szeroką gamę produktów i usług, w tym: oprogramowanie dla zakładów pogrzebowych, piece kremacyjne, wyroby metaloplastyczne, akcesoria funeralne, trumny i urny, urządzenia do prosektoriów.

NECROEXPO odwiedzi także grono znanych osób z branży. Swoją obecność potwierdziły m.in. blogerka znana z Instagrama jako Pani z Domu Pogrzebowego. Gościem panelu dyskusyjnego w ramach NECROEXPO została Aneta Dobroch, Mistrzyni Świeckich Ceremonii Pogrzebowych, która wprowadza nowe trendy pogrzebowe. Targi odwiedzi także autorka książki „Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej” – Małgorzata Węglarz.

Prelekcje i debaty o branży pogrzebowej

NECROEXPO to doskonała okazja, by poszerzyć wiedzę na temat aktualnej sytuacji w branży. Mistrzowie ceremonii pogrzebowych, laboranci oraz eksperci z zakresu BHP podzielą się swoim doświadczeniem podczas prelekcji i prezentacji. 8 czerwca Dawid Czernak – reprezentant firmy Calvarianum, poprowadzi branżową prelekcję pod tytułem „Zrównoważona przyszłość w branży pogrzebowej: Innowacyjne podejście do produkcji trumien i urn przez Calvarianum”. W ramach rozmowy będzie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniami, pokazując, jak innowacyjne podejście do produkcji może przyczynić się do ochrony środowiska., 8 czerwca Patrycja Owczarzak z Pięknej Ceremonii poprowadzi prelekcję dotyczącą małych dużych rzeczy, które mistrz ceremonii może zrobić dla rodziny zmarłego. Dr Mariusz Strawiński, prawnik i wieloletni pracownik samorządowy poprowadzi dwie branżowe prelekcje pod tytułem „Ochrona dóbr osobistych i dane osób zmarłych. Prawa i obowiązki przedsiębiorcy pogrzebowego oraz zarządcy cmentarza.”

Necro-atrakcje dla wystawców i zwiedzających

Dodatkową atrakcją dla wystawców i branżowych zwiedzających będą widowiskowe zawody z kopania grobów na czas! Już 7 czerwca na terenie Targów Kielce cztery ekipy z zakładów pogrzebowych z Węgier, Słowacji, Polski i Czech zaprezentują swoje umiejętności – zaprasza Marcin Musiał.

Podczas Targów Necroexpo odbędzie się także gala wręczenia jubileuszowych nagród, bankiet, wieczorne grill party oraz wystawa fotograficzna, prezentująca ewolucję targów Necroexpo.

Wydarzeniem towarzyszącym NECROEXPO od lat będzie największa w Polsce giełda używanych karawanów. To doskonała okazja, by zakupić używany samochód funeralny od znanego dostawcy w okazyjnej cenie.

Targi Necroexpo przy organizacji wydarzenia współpracują ze Stowarzyszeniem Polska Izba pogrzebowa, Instytutem Branży Pogrzebowej i Cmentarnej, Konsorcjum Wystawców Funeralnych. Honorowy Patronat nad targami Objął Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego Krzysztof Wolicki oraz Międzynarodowa Federacja Organizacji i Firm Pogrzebowych FIAT IFTA, która także rekomenduje Necroexpo.

Jubileuszowe X Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO odbędą się 7 – 9 czerwca 2024 roku w Targach Kielce.

Facebook