Nielegalny obrót fentanylem

Policja Mazowiecka

W dniu wczorajszym policjanci z KWP zs w Radomiu weszli do kilku mieszkań w związku z realizacją sprawy dotyczącej nielegalnego obrotu fentanylem.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce pod koniec maja w Żurominie. Zatrzymani wówczas dwaj mężczyźni, przy których ujawniono kilkadziesiąt plastrów z opioidem, zostali aresztowani. Sprawa była rozwojowa, a dla mazowieckich policjantów także priorytetowa. Skrupulatnie pracowali nad nią m.in. policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową oraz Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Wczoraj mazowieccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Lublinie i Gdańsku  weszli do mieszkań i budynków w Żurominie, Puławach i na terenie powiatu hrubieszowskiego. Przeszukano także pojazdy i pomieszczenia gospodarcze. W mieszkaniu 53-letniej kobiety ujawniono ponad 330 różnej wielkości plastrów przeciwbólowych zawierających fentanyl, z których, jak wynika ze wstępnych ustaleń, można było uzyskać ponad 4700 porcji opioidu wystarczającego do odurzenia się.

Zatrzymano 4 osoby, 55-latka z Żuromina, 36-latkę z Żuromina, 52-latka z Puław i 53-latkę z powiatu hrubieszowskiego. Czynności wykonano także u innej mieszkanki Żuromina, która została przesłuchana w charakterze świadka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że osoby te wypracowały pewien system współpracy i czerpały korzyści z nielegalnej sprzedaży fentanylu. W Prokuraturze Rejonowej w Mławie rozpoczęły się czynności procesowe z udziałem zatrzymanych

źródło: Policja Mazowiecka

Facebook