Zaatakował swoją ofiarę śrubokrętem

Policja Małopolska

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach, w powiecie krakowskim zatrzymali 32-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej byłej partnerki. Napastnik zaatakował swoją ofiarę śrubokrętem, w miejscu jej pracy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8 lipca br.). Tego dnia, w godzinach wczesnorannych, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Zielonkach został powiadomiony o zaatakowaniu kobiety śrubokrętem, w jednym ze sklepów wielobranżowych, na terenie powiatu krakowskiego, w którym ofiara pracowała. Napastnika mieli ująć przypadkowi klienci sklepu.

Pod wskazany adres natychmiast został skierowany patrol. Po przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali ujętego mężczyznę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Krakowa. Obecna na zdarzeniu załoga pogotowia ratunkowego opatrzyła ranną i przetransportowała ją do szpitala celem dalszej diagnostyki. Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek zaatakował swoją była partnerkę poprzez ugodzenie jej w głowę śrubokrętem, a następnie wybiegł ze sklepu. Kiedy został ujęty przez trzy postronne osoby, wówczas napastnik miał młotek w ręku. Prawdopodobnie również tym narzędziem mężczyzna planował zaatakować swoją ofiarę. Poszkodowana doznała powierzchownych i niezagrażających życiu obrażeń głowy.

32-latek został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W toku czynności wykonanych przez kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, ustalono, że atak był zaplanowany, a sprawca się do niego przygotowywał. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a zebrany materiał przekazano do prokuratury, celem podjęcia dalszych decyzji w sprawie.

Kolejnego dnia, funkcjonariusze doprowadzili 32-latka do Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście Wschód, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał. Wczoraj (10 lipca br.) sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zarzucany czyn 32-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

źródło: Policja Małopolska

Facebook