Policjant uratował desperata

plac budowy, źródło: KPP Brodnica

Policjanci z Brodnicy uratowali 30-latka, który chciał odebrać sobie życie skacząc z dźwigu na terenie budowy przy ul. Wiejskiej w Brodnicy. Po długich negocjacjach funkcjonariuszom udało się sprowadzić mężczyznę na ziemię.

Wczoraj (19.12.) przed godz. 6.40 dyżurny komendy został powiadomiony przez pracownika budowy,  że przy  ulicy Wiejskiej na konstrukcje dźwigu wszedł mężczyzna. Natychmiast we wskazane miejsce został wysłany patrol. Niestety przypuszczenia dyżurnego, że mężczyzna ma zamiar popełnić samobójstwo potwierdziły się.

Desperat znajdował się w połowie wysokości dźwigu i trzymając w ręku nóż ciął rękę i co chwilę wychylał się krzycząc, że „ma problem”. Mężczyzna wspinał się coraz wyżej i nie reagował na zawołania policjantów ani strażaków.  Patrol ustalił kim jest mężczyzna znajdujący się na dźwigu i powiadomił o tym fakcie dyżurnego. Na miejsce przyjechał naczelnik wydziału kryminalnego, który znał desperata z wcześniejszych spraw i tylko z nim 30-latek chciał rozmawiać. Kiedy asp.szt. Tomaszowi Krajewskiemu udało się podjąć z mężczyzną rozmowę, namówił go do zejścia na ziemię. Mężczyzna z ranami ciętymi trafił do brodnickiego szpitala pod opiekę lekarzy. Miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

 

źródło: KPP Brodnica

 

Facebook