Kryminalne akta inspektor Biskupskiej – „Wampir z Ochoty”

źródło: KOMMITET PR 

Sprawy kryminalne, którymi żyła cała Polska, pod lupą najsłynniejszej policjantki w kraju. Drugi odcinek 9 listopada o 22:00 na CBS Reality

Inspektor Grażyna Biskupska – najsłynniejsza kobieta oficer polskiej służby mundurowej – w kolejnej produkcji własnej CBS Reality opowiada o pięciu sprawach, którymi ponad 20 lat temu żyła Warszawa, a razem z nią cała Polska. Była policjantka, która pracowała przy analizowanych w programie śledztwach, w 2. odcinku przedstawi kulisy pracy swoich kolegów i koleżanek przy rozwikłaniu zbrodni Roberta W. – Wampira z Ochoty. Emisja w poniedziałek, 9 listopada o 22:00

źródło:Kommitet PR

W 2. odcinku serii inspektor Grażyna Biskupska i zaproszeni przez nią do programu eksperci powrócą do śledztwa prowadzonego w latach 1994/1995. Blady strach padł wtedy na starszych i samotnych mieszkańców Warszawy. Na terenie Ochoty doszło do kilkunastu napadów, w tym dwóch ze skutkiem śmiertelnym. Ofiarami były przede wszystkim kobiety. Nieznany sprawca wchodził do ich mieszkań i często biciem oraz duszeniem wymuszał ujawnienie skrytek z pieniędzmi czy biżuterią. Działał z dużą częstotliwością, a do domów swych ofiar wchodził zapraszany przez nie same.

Jak się okazało, napastnikiem był niepozorny nastolatek o wyglądzie grzecznego chłopca. Jego przyszłe ofiary, nieświadome zagrożenia, od pierwszych chwil obdarzały go sympatią i zaufaniem. Zdarzało się nawet, że przed dokonaniem rabunku nastolatek pomagał im wynieść śmieci czy zrobić zakupy. Jednak gdy z seryjnego złodzieja chłopak stał się seryjnym zabójcą, strach padł nie tylko na mieszkańców Warszawy. Media nazwały go Wampirem z Ochoty, a policja przestrzegała przed wpuszczaniem do domów przypadkowych osób.

W śledztwie brała udział Grażyna Biskupska. Dla niej i całego zespołu było to nie tylko skomplikowane dochodzenie, ale przede wszystkim wyścig z czasem, by sprawca, mający na swoim koncie już dwie ofiary śmiertelne, nie zdążył skrzywdzić kolejnych osób. Jak doszło do schwytania Wampira i co pomogło Grażynie Biskupskiej oraz jej kolegom w doprowadzeniu przed sąd nastoletniego przestępcy? O tym będzie można się dowiedzieć z 2. odcinka serii – emisja w poniedziałek 9 listopada o 22:00 na CBS Reality. Powtórki w czwartki o 21:00 i niedziele o 22:00.

Na premierowe odcinki serii true crime „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” zapraszamy w każdy poniedziałek o 22:00 na CBS Reality.

źródło: KOMMITET PR

Facebook