„MENTALISTA” C.Läckberg i H.Fexeus [zapowiedź]

W parku rozrywki w centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia iluzjonisty ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami. Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem?

Prowadząca śledztwo Inspektor sztokholmskiej policji Mina Dabiri, korzysta z pomocy Vincenta Waldera, mentalisty, eksperta od mowy ciała i świata iluzji. Szybko znajdują powiązania z wcześniejszą zbrodnią, rzekomym samobójstwem kobiety. Śledczy zdają sobie sprawę, że ścigają bezwzględnego seryjnego mordercę. Muszą go powstrzymać, zanim ofiar będzie więcej. Czy zdołają to zrobić, mimo własnych demonów i sekretów przeszłości? Rozpoczyna się wyścig z czasem, a zegar wciąż tyka. Muszą być o krok przed mordercą aby położyć kres temu szaleństwu.

Pierwsza część wyjątkowej, nowej trylogii kryminalnej zaskakującego duetu autorów, stała się już międzynarodowym fenomenem. Niezwykła zdolność Camilli Läckberg do odkrywania otchłani ludzkiej duszy połączona z psychologicznymi umiejętnościami jednego z najbardziej cenionych mentalistów na świecie Henrika Fexeusa.

Po raz pierwszy piszę książkę jako współautorka. Obydwoje jesteśmy dla siebie wyzwaniem i motorem do rozwoju warsztatu pisarskiego” – mówi Läckberg.

Większość życia spędziłem na zastanawianiu się, jak kontrolować ludzką psychikę. Teraz móc zrobić to w formie książki razem z Camillą, znawczynią szalonych umysłów i mistrzynią intrygi, jest spełnieniem marzeń” – mówi Fexeus.

Super ekscytująca powieść! (…) Przeczytasz całość za jednym podejściem. (…) Mina Dabiri i Vincent Walder to wyjątkowy i nowatorski duet śledczy. – De Telegraaf.

Camilla Läckberg – jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek. Światową sławę przyniosła jej seria o Fjällbace. Jest także autorką thrillerów psychologicznych Złota klatka i Srebrne skrzydła oraz serii książek dla dzieci o przygodach Super-Charliego. Książki Camilli wydawane są w ponad 60 krajach, zostały przetłumaczone na 43 języki, a na całym świecie sprzedało się 29 milionów egzemplarzy.

Henrik Fexeus – to autor światowych bestselerów, wykładowca, performer i gwiazda szwedzkiej telewizji. Ekspert w dziedzinie psychologii i komunikacji, podróżuje po świecie „czytając w myślach” i ucząc innych, jak rozumieć i manipulować ludzkim zachowaniem za pomocą mowy ciała i perswazji. Studiował Filozofię na Uniwersytecie w Sztokholmie, zajmował się marketingiem i komunikacją medialną. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków.

Wydawnictwo Czarna Owca

Facebook