Rozmowy z psychopatami. Masowi mordercy i szaleńcy

Mózg człowieka to jeden z najmniej odkrytych narządów. Skrywa tajemnice naszych emocji, zachowania i osobowości. Próby poznania co się kryje w umyśle zbrodniarza i ukazania tego światu podjął się autor najnowszej części serii ‘Prawdziwe historie’ Christopher Berry-Dee pt. „Rozmowy z psychopatami. Masowi mordercy i szaleńcy”. Czy uda mu się odkryć przyczynę fascynacji złem?

Stale słyszałem strzały. Zmienił magazynek w pistolecie. Był bardzo dobrze przygotowany. Chodził spokojnie po korytarzach.Jukka Forsberg o masowym morderstwie w Kauhajoki w Finlandii 23 września 2008 roku.

Christopher Berry-Dee, brytyjski kryminolog, autor bestsellerów o seryjnych zabójcach i psychopatach, analizuje psychikę, motywy i metody działania masowych morderców, sprawców głośnych strzelanin, w których zginęło wiele ofiar. Omawiane przypadki takich zbrodni to m.in. masakra na kampusie Uniwersytetu Teksańskiego w Austin czy strzelaniny w szkołach w Sandy Hook i Dunblane. Doświadczenia kryminologiczne i wojskowe autora pozwalają mu spojrzeć na te tragiczne wydarzenia z nowej perspektywy. Christopher Berry-Dee nie ma sobie równych jako autor wstrząsających portretów psychologicznych zbrodniarzy, którzy często przez wiele lat chodzą wśród nas nierozpoznani i w wielu przypadkach zdają się postępować wbrew własnej naturze. Autor kolejny raz zabiera czytelnika w podróż w głąb umysłów potworów. Dokonuje studium wynaturzonych morderców. Jak mroczny okaże się świat bezlitosnych przestępców?

Swobodna dostępność broni [karabinów wojskowych i pistoletów maszynowych o dużej sile rażenia] służącej jedynie do zabijania, łatwo przemienia urojenia chorych maniaków w tragiczne koszmary. – New York Times, 24 czerwca 2001.

Żad­nych oszustw, żadnej poprawności politycznej, żadnych upiększeń, żadnego lukrowania rzeczywistości.

Wydawnictwo Czarna Owca

Facebook