Metoda na policjanta

fot. Policja Dolnośląska

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 72-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego podejrzanego o oszustwa i usiłowanie oszustwa.

Mężczyzna został zatrzymany dzięki współpracy policjantów z pracownikami jednego z banków 17 sierpnia br. w Jeleniej Górze. Działając w porozumieniu z innymi osobami odebrał tego dnia od 85-letniej mieszkanki powiatu karkonoskiego 20 tysięcy złotych, które wyrzuciła ona przez balkon po wcześniejszym telefonie od fałszywego policjanta. Ponadto te same osoby działając metodą na policjanta nakłoniły seniorkę dodatkowo do zaciągnięcia kredytu w wysokości 34 tysięcy złotych. Do przekazania gotówki jednak nie doszło, z uwagi na zatrzymanie. W aucie podejrzanego funkcjonariusze znaleźli wyłudzone 20 tysięcy złotych oraz 2 telefony komórkowe.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że mężczyzna odbierał od pokrzywdzonych gotówkę wyłudzoną metodą na policjanta. Przyznał, że podczas każdego z oszustw odbierał kopertę z pieniędzmi, które następnie wywoził za granicę.

Wstępnie mężczyzna oszukał co najmniej 4 osoby na 117 tysięcy złotych z Jeleniej Góry i z Olsztyna. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Facebook