Najnowsze

Złodziej prądu

Policja Jaworska

Kryminalni z Jawora wyjaśnili sprawę zniszczenia drzwi wejściowych w jednym z budynków mieszkalnych usytuowanych w centrum miasta. Do zdarzenia doszło pod koniec października br. Nieznany wówczas sprawca, pod osłoną nocy, uderzając pięściami i kawałkiem metalu, poważnie uszkodził drzwi. Wartość strat oszacowano na kwotę niemałą, bo ponad 7 tysięcy złotych. Wandal nie przypuszczał jednak, że „wpadnie” w ręce jaworskich stróżów prawa.

Kryminalni w wyniku prowadzonych działań operacyjnych trafili na jego trop. Sprawcą okazał się 36-letni jaworzanin. Kiedy policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, przyłapali go na kolejnym przestępstwie. 36-latek, w obecności policjantów, kradł bowiem prąd. Złodziej podpiął przedłużacz do instalacji elektrycznej na klatce schodowej budynku i w ten nielegalny sposób ładował telefon komórkowy oraz głośnik bezprzewodowy.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej jednostki. Usłyszał zarzuty, do których przyznał się i złożył stosowne wyjaśnienia. W świetle obowiązujących przepisów za kradzież prądu i uszkodzenie mienia 36-latkowi grozić może kara do nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie bowiem odpowiadał w warunkach recydywy.

źródło: Policja Dolnośląska

Facebook