Poszukiwany za zabójstwo

KWP Gdańsk

Dzięki wytężonej pracy oraz szeroko zakrojonym poszukiwaniom policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalili, gdzie ukrywa się poszukiwany listem gończym mężczyzna, który jest oskarżony o zabójstwo 47-letniej kobiety, do którego doszło w 2004 roku na Kaszubach.

35-latek już był zatrzymywany przez Policję w 2021 roku. Wówczas niewyjaśnioną sprawą po latach zajęli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, policjanci z gdańskiego Archiwum X oraz prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, którzy skrupulatnie przeanalizowali akta umorzonego postępowania. Śledczy podjęli współpracę z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy, wykorzystując nowoczesne metody badań, ponowne poddali analizie zabezpieczony w 2004 roku materiał dowodowy. Weryfikacja genetyczna śladów biologicznych doprowadziła do wytypowania i zatrzymania osoby podejrzanej o dokonanie zabójstwa 47-letniej kobiety. Mężczyzna ten był przesłuchiwany w charakterze świadka w toku śledztwa prowadzonego w 2004 roku.

Po zatrzymaniu w 2021 roku trafił do aresztu. Jednak Sąd Okręgowy w Gdańsku zwolnił oskarżonego i uznał, że na tym etapie sądowego postępowania nie ma już przesłanek do stosowania aresztu. Mężczyzna wyszedł więc na wolność. Prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję i sąd apelacyjny przyznał jej rację. W marcu tego roku Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał za mężczyzną list gończy, w celu zatrzymania i tymczasowego aresztowania. Mężczyzna ponownie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

35-latek został zatrzymany 13 czerwca przez policjantów w jednym z mieszkań na terenie powiatu kartuskiego. 35-latek nie stawiał oporu i był zaskoczony. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KWP Gdańsk

Facebook