Zatrzymanie patostreamerów

Policja Śląska

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch 18-latków, którzy 17 listopada na terenie Śląska dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu.

Kryminalni ze śląskiej komendy wojewódzkiej bardzo wnikliwie analizowali materiał dotyczący dwóch młodych mężczyzn, którzy 17 listopada br. na terenie Bytomia i Gliwic dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu względem dwóch młodych kobiet. Po zdarzeniu nastolatkowie wyjechali poza granicę naszego kraju. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli 18-latków i ustalili, że mają zamiar wrócić do Polski. W miniony weekend zatrzymali ich na terenie Śląska, niedługo po tym, jak przekroczyli granicę.

Dzisiaj zostaną doprowadzeni z policyjnego aresztu do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty. O tym, jakie to będą zarzuty, zdecyduje prokurator.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży, aby rozmawiać z dziećmi, interesować się nimi, a w szczególności ich aktywnością w sieci. Warto uświadamiać dzieci o zagrożeniach, jakie mogą na nie czyhać – nie wszystkie zachowania w internecie są bezpieczne. Budujmy ze swoimi dziećmi więź i zaufanie.

 

źródło: Policja Śląska

Facebook