Na celowniku służb

KWP w Poznaniu

Policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 65-latka poszukiwanego 7 listami gończymi. Mężczyzna ma na swoim koncie m.in. oszustwa i przestępstwa podatkowe, gdzie łączna wartość strat sięga kilkudziesięciu milionów złotych.

Policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu swoje zadania wykonują w trzech obszarach – wspierają wielkopolskie jednostki Policji w poszukiwaniach osób, sprawują merytoryczny nadzór nad tymi czynnościami oraz realizują poszukiwania celowe, które dotyczą szczególnie niebezpiecznych przestępców.

Analizując poszukiwania prowadzone przez jednostki policji w Wielkopolsce kryminalni zainteresowali się 65-latkiem poszukiwanym przez funkcjonariuszy z Leszna. Mężczyzna od 2014 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, w związku z zaległą karą prawie 6 lat pozbawienia wolności. Był poszukiwany łącznie siedmioma listami gończymi, wydanymi przez sądy i prokuratury w Lesznie, Poznaniu oraz Elblągu. Z uwagi na rodzaj i skalę  działalności przestępczej prowadzonej w przeszłości, 65-latkiem interesowała się także Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Poszukiwany mężczyzna miał na swoim koncie wyroki za oszustwa, oszustwa podatkowe, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenie nieprawdy w dokumentach, nieprawidłowe prowadzenia ksiąg rachunkowych i realizowanie sprawozdań finansowych, a także nierealizowanie obowiązku alimentacyjnego.

Kryminalni z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osów KWP w Poznaniu od kwietnia ubiegłego roku zbierali i analizowali wszelkie informacje na temat poszukiwanego mężczyzny. Nawiązali również współpracę z Samodzielną Sekcją Poszukiwawczą Departamentu III Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Warszawie.

12 marca br. w domu na terenie powiatu szamotulskiego policjanci zatrzymali 65-latka. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego ważnego dokumentu tożsamości i unikał wszelkich aktywności, które takiego dokumentu wymagały, często zmieniał pracę i zawsze zatrudniony był nielegalnie.

Funkcjonariusze potwierdzili tożsamość 65-latka, a następnie został on został doprowadzony do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

źródło: KWP w Poznaniu

Facebook