Zdarzenie na melinie

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Najlepsi policyjni ratownicy ze wszystkich garnizonów w Polsce rywalizują w słupskiej Szkole Policji podczas finału IX. Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Patronat nad zawodami objął Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń.

Jest to już dziewiąta edycja tej imprezy, która rozgrywana jest od 2013 roku. Policjanci z uprawnieniami do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy rywalizują ze sobą w kilku symulacjach, które przygotowane zostały na podstawie realnie przeprowadzonych interwencji. Wczoraj, w drugim dniu rywalizacji, policjanci uczestniczyli w wyjazdowych warsztatach „Ratownik w zintegrowanym systemie medycznym”. Z samego rana, jeszcze przed wyjazdem, odbyła się piąta konkurencja – test wiedzy.

Pierwszy dzień zmagań upłynął pod znakiem udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w czterech sytuacjach. Całość zmagań obserwuje między innymi Koordynator Ratownictwa Medycznego Policji Małgorzata Wlaź. W roli sędziów występują policjanci z różnych jednostek Policji oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej zajmujący się na co dzień zagadnieniami ratownictwa medycznego. Sędzią Głównym jest podkom. Aleksander Ziobro – koordynator ratownictwa w słupskiej Szkole Policji.

 

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Facebook