Najnowsze

Ukradli i uszkodzili figurę Maryi

źródło: KSP

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali pięć osób podejrzewanych o kradzież i uszkodzenie figury Maryi z przykościelnej kaplicy.

Tuż przed 2.00 w nocy pod numer alarmowy zatelefonowała kobieta, która powiadomiła, że patrząc przez okno zauważyła pięć młodych osób, które wynoszą z terenu kościoła figurę Maryi.

W okolice zdarzenia natychmiast skierowano załogę patrolową. Funkcjonariusze już z daleka widzieli grupę osób zmierzającą w stronę przystanku. Na widok radiowozu młodzi ludzie odstawili figurę i stanęli z dala od niej. Podczas interwencji początkowo próbowali udawać, że nie wiedzą o co chodzi, ani też skąd figura się tu wzięła.

 

źródło: KSP

źródło: KSP

 

19-letnie, Jolanta W. i Izabela Z., 18-letni Maciej K., 21-letni Michał D. i 25-letni Mateusz K. trafili do policyjnych cel.

Jak ustalili policjanci figura Maryi najprawdopodobniej została przez zatrzymanych skradziona z kapliczki przy kościele, dodatkowo zatrzymani dopuścili się jej uszkodzenia. W komendzie zostało przyjęte zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wartość start wyceniono na 2 tysiące złotych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej piątce zarzutów dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży i uszkodzenia mienia.

źródło: KSP

 

Facebook