11 lutego zabijesz mężczyznę

Melanie Raabe, autorka przejmującej Pułapki po raz kolejny wstrząśnie polskimi czytelnikami.

11 lutego zabijesz na Praterze mężczyznę o nazwisku Arthur Grimm. Z własnej woli. I nie bez powodu”. Młoda dziennikarka Norah chce zostawić za plecami dotychczasowe życie i jest świeżo po przeprowadzce z Berlina do Wiednia, gdy jakaś stara żebraczka wypluwa jej te słowa na ulicy niemal prosto w twarz. Norah jest w szoku, bo dokładnie 11 lutego wydarzyło się przed wieloma laty coś strasznego. Mimo to lekceważy słowa niezrównoważonej kobiety – to jakaś wariatka, nie ma innej możliwości. Krótko potem pojawia się w jej życiu tajemniczy mężczyzna o nazwisku Arthur Grimm. Kiełkuje w niej straszliwe podejrzenie: może faktycznie ma aż nadto wystarczający powód, by się mścić? Co się naprawdę wtedy wydarzyło, tej najgorszej nocy jej życia? I czy może wyrównać rachunki, nie uciekając się do morderstwa?

Hipnotyzująca atmosfera zimowego Wiednia wciąga bez reszty, sprawiając, że dźwięki i zapachy stają się namacalne, a historia, poruszająca prawdziwe życiowe tematy, przykuwa do ostatniej strony. Musimy odpowiedzieć sobie z Norah na pytanie: czy cel uzasadnia działanie?

MELANIE RAABE – urodzona w 1981 r. wszechstronnie utalentowana pisarka, aktorka, dziennikarka, scenarzystka i blogerka. Studiowała medioznawstwo i literaturę porównawczą. Otrzymała kilka nagród za scenariusze i opowiadania, lubi niecodzienne i kontrowersyjne historie. Jej debiut „Pułapka” była jedną z najbardziej popularnych książek w ostatnich latach – powieść została sprzedana do 22 krajów.

Data premiery: 12.02.2020 r.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Facebook