Policjanci weszli na kilkanaście adresów

źródło: KSP

Kilka dni temu policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji wspierani przez funkcjonariuszy z komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Warszawie, prowadzący wspólnie z Mazowieckim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przeprowadzili na terenie powiatu nowodworskiego akcję wymierzoną w osoby zajmujące się przestępczością narkotykową.

W trakcie prowadzonych działań policjanci weszli na kilkanaście adresów, głównie w Nowym Dworze Mazowieckim i Zakroczymiu. Zatrzymano 15 osób w wieku 24-56 lat podejrzanych o handel i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Według policyjnych ustaleń miało to być 45 kilogramów amfetaminy, 59 kg marihuany, 69 kg mefedronu, kilogram kokainy, w sumie 174 kilogramy narkotyków oraz 450 sztuk tabletek extasy.

W trakcie przeszukań posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne narkotyki w postaci amfetaminy, mefedronu i marihuany o czarnorynkowej wartości 110 tysięcy złotych. W kilku przypadkach środki odurzające policjanci wykopywali ze skrytek, jakie podejrzani utworzyli w ziemi. Zabezpieczono wagi elektroniczne, kilkadziesiąt telefonów, przedmioty przypominające broń palną, a także dokumenty zarejestrowane jako utracone. Na poczet przyszłych kar natomiast zabezpieczono ponad 25 tysięcy złotych.

Podejrzanym przedstawione zostały zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Decyzją sądu siedem osób, w tym jedna doprowadzona na przesłuchanie z aresztu śledczego, zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące, kolejnych sześciu podejrzanych na polecenie prokuratora zostało objętych policyjnym dozorem. Wobec dwóch zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe. Podejrzanym może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KSP

Facebook