KORONNY DOWÓD

cbs reality

Od seryjnych morderców po zabójstwa popełniane w rodzinach, a nawet okrutne morderstwa gangsterów – w nowym serialu true-crime poznamy 10 szokujących zbrodni z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, które zostały rozwiązane dzięki współczesnym odkryciom w dziedzinie kryminalistyki.

Na miejscu zbrodni jako pierwsza pojawia się policja. W każdym odcinku funkcjonariusz kierujący daną sprawą od początku do końca przeprowadza widzów przez meandry śledztwa. Następnie na teren, na którym doszło do morderstwa, przybywają technicy kryminalistyczni. To oni układają pierwsze elementy śmiertelnej układanki. Kolejne klocki pojawiają się stopniowo, w miarę jak śledczy zbliżają się do schwytania mordercy. W programie wypowiadają się czołowi kryminalistycy i kryminolodzy, którzy po kolei opisują każdy etap sprawy.

Napięcie rośnie, gdy czekamy na odkrycie nawet najmniejszego błędu sprawcy. Czasem specjalne substancje chemiczne ujawnią ślady krwi niewidoczne dla ludzkiego oka, a innym razem analiza ziemi spod kół samochodu doprowadza policję do ukrytego miejsca pochówku zwłok. Z kolei odcisk stopy może pomóc złapać zabójcę, który myślał, że jest zbyt sprytny, by dać się schwytać.

Seria true-crime udowadnia, że dzięki kryminalistyce zawsze udaje się odnaleźć koronny dowód, który pozwala na wsadzenie morderców za kratki.

„Koronny dowód”, Sezon 1. w dni powszednie o 21:00 od 2 do 13 października na CBS Reality.

źródło: KoMMitet PR

Facebook