Najnowsze

Żądali 100 tysięcy złotych

źródło: KSP

Policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymali osoby podejrzane o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

Sprawa miała swój początek w styczniu tego roku, kiedy to na terenie Warszawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 74, 59, 53 lat, podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Zatrzymanie poprzedzone było szeregiem czynności operacyjnych, w trakcie których policjanci ustalili że kilku mężczyzn działających w zorganizowanej grupie przestępczej usiłuje wyłudzić od podwarszawskiego przedsiębiorcy pieniądze w kwocie 100 tys. złotych. Według śledczych sprawcy kontaktowali się z pokrzywdzonym, wielokrotnie grozili mu pozbawieniem życia i zdrowia oraz podpaleniem jego domu. Policjanci zaplanowali i przygotowali zasadzkę, podczas której miało dojść do przekazania pieniędzy przez pokrzywdzonego. Efektem podjętych czynności było zatrzymanie na gorącym uczynku sprawców przestępstwa. Wobec zatrzymanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W trakcie kolejnych czynności ustalono, że zatrzymani działali wspólnie z dwoma mieszkańcami Siedlec. Wnikliwa praca policjantów doprowadziła do wytypowania adresów pod którymi podejrzani mogą przebywać. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, udali się w ustalone miejsca. Zatrzymano dwóch podejrzanych. Wobec 63- latka Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy a wobec 53- latka dozór Policji. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

źródło: KSP

Facebook